Hakkımızda

Tarihçe

1981 yılında mobilya sektöründe hizmet vermeye başlayan firma, sahibi Mehmet Çakar’ın marka olma yolundaki kararlı adımları ile ilerleyen yıllarda Milano ismi ile sektördeki modern mobilyanın trend belirleyici firmaları arasında yer almayı başarmıştır.


Mobilya sektöründe 35 yılı aşan tecrübesi ile tarzını ve duruşunu koruyan Milano Mobilya, Çağlayan’da bulunan 9000 m2’lik üretim tesisinin yanı sıra sahibi olduğu yan sanayi kuruluşları ile mağazacılık ve proje alanında güçlü kadrosu ile hizmet vermektedir. Türkiye ve dünya genelindeki önemli mimari projelerde yer aldığı gibi her yıl yenilenen ürün gamı ile mağazalarında perakende müşterilerine de hizmet vermektedir.


Yurt içinde ve yurt dışındaki mağazaları tasarımlarını takip eden müşterilerine mimari kadrosu ile de hizmet veren Milano Mobilya, mobilyanın yanı sıra aydınlatma, halı, perde, duvar kağıdı gibi dekorasyonu tamamlayacak diğer ürünler konusunda da müşterilerine hizmet vermektedir.


Tasarım

Milano Mobilya’da genç ve dinamik bir ekipten oluşan Tasarım Atölyesi tarafından yaratılan ürünler firmanın estetik, fonksiyonellik, tasarım ve kalite anlayışı ile paralel bir çizgide hayata geçiriliyor.


Milano Mobilya’da yaratıcı ekip tarafından çizilen modeller merkez parkında yer alan mühendisler tarafından üretilebilir hale getiriliyor. Uygulama ekibi ve her mağazada yer alan mimarlarla birlikte, farklı bakış açılarını bir araya getiren firma, modern çizgisi ile yıllardır tarzını koruyarak yenilikler üretmeye devam ediyor.


Üretim

İstanbul’da bulunan, 9000m2 kapalı alanda üretim yapan Milano 35 yılı aşkın deneyimi ve 80 kişilik kadrosuyla müşterilerine hizmet vermektedir. Sahip olduğu bir çok kalite belgesi ile yurt içi ve yurt dışındaki projeler için üretim yapabilme kapasitesine sahip firmanın, İtalya ve Almanya’dan ithal edilmiş son teknoloji makineler ile kurulmuş büyük bir üretim parkuru bulunmaktadır. Ürünlerin üretiminde kullanıcı ve doğa dostu malzemeler tercih eden firma, üretimde kaliteyi, yüksek teknolojiyi ve zanaati bir arada tutan yani geleneği ve geleceği harmanlayan bir üretim anlayışına sahiptir.